Ha hosszú hajat szeretnél,de nem tudod, hogyan állj neki a hajad növesztéséhez, akkor itt egy kis segítség,amit nem árt tudnod:
-Az egészséges haj megőrzésében
a biotin,
/B7 vitamin,sok élelmiszerben megtalálható,májban, diófélékben, zabkásákban,karfiolban,teljes kiőrlésű lisztel készült kenyérben,hüvelyesekben... de multivitaminok és a komplex B-vitamin készítmények is tartalmazzák/
és a cink /húsokban, májban, tojásban található meg/ nagy szerepet játszik.
Ezek a nyomelemek a multivitaminokban is megtalálhatóak, amihez olcsóbban hozzájuthatsz és naponta is szedheted.
Vigyázat, bizonyos vitaminok túladagolása károsan hathat, ezért nem árt utána nézni a használati utasítás adagjáról.
- Nem árt beszerezned egy jó hajkefét, ami állati szőrből, vagy sörtéből készül,például a vaddisznósörtéjű hajkefék, vagy amiket hajhosszabbításhoz ajánlanak.
"Fésűt inkább hanyagoljuk ez esetben"
Ha nehezen tudsz dönteni, egyszerűbb, ha fodrászodtól kérsz segítséget.
Ezek nem húzzák a hajadat, de a hajad töredezését sem okozzák.
-A samponokra, hajápolókra is oda kell figyelned,amiben ammónium laurel sulfáte adalékanyag található,kiszárítják a hajadat.
A szilikonos termékek, lerakódást eredményeznek a hajszálaidon.
Amit érdemes vásárolnod, az a tisztító, vagy a gyógynövényes samponok, a te esetedbe, ha szépséges hajkoronát szeretnél.
- A túl vékony hajgumit is felejtsd el, amivel szoros copfba kötöd a hajad. Ez sem tesz túl jót a hajad növekedésének.
-Óvatosan a hajvasalóval is, de ha megfelelő ápoló, védő szereket használsz a hajadra,semmi akadálya.
Sok szerencsét kívánok a hajad növesztéséhez.
Szép napot!!
xoxo
Szia!
VálaszTörlésSzerintem semmi újat nem írtál, de lehet van akinek hasznos. :-S
Ha valaki hosszú hajat akar, akkor elkell felejteni a hajvasalót, attól még h. fúj rá valaki hővédőt (ami persze alkoholt tartalmaz többnyire... emiatt szárítja is a hajat vagy szilikont a jobb siklás miatt) még ugyanúgy 170-210 fokon égeti a haját ami káros... a túl meleg hajszárító szintén, a nyári 30-37 fokban nem is kell hajszárítóval szárítani, kivéve ha valaki csak körkefével és hajszárítóval tökéletesen beszárított hajjal tud kilépni a házból vagy nincs rá idő valamiért h. a levegőn száradjon a haja. A hajsütővasra ugyanez igaz... káros.
A hajvitaminok annál hatnak akinek vitaminhiány miatt gyenge a haja, mert a táplálkozása nem fedezi az átlagos értékeket sem.
Írtad a biotint meg a cinket, de a mezei zsurlóban is benne lévő szilícium legalább ennyire fontos... sok hajhullássra, hajújranövesztésre szakosodott étrendkiegészítőt forgalmazó cég teszi bele a termékeibe. Ha valaki kopaszodik arra is megvan a megfelelő növény, de nem akarok itt offolni, fiatal lányok még talán nem érintettek ebben a témában.
Sok orvos felhívja rá a figyelmet h. némely étrendkiegészítő olyan mellékanyagokat tartalmaz (a hosszabb eltarthatóság miatt raknak bele olyat amit nem kellene+felesleges színező anyagokat, ízesítőket) amelyek elősegítik a rák kialakulását. Étrendkiegészítőt is csak kúraszerűen szedjetek ha nem tudjátok elemezni az összetételét.
Kedves Névtelen! Nagyon szépen köszönöm ezt a hosszú hozzászólást.
VálaszTörlésAmit leírtál azok is nagyon hasznosak, ezért külön köszönet neked!
További szép napot!